Wirtualny przejazd nową trasą tramwajową na Naramowice i wizualizacja towarzyszącego jej nowego układu drogowego.

——

4 KOMENTARZE

 1. pytanie do dyrekcji PIM – co z parkingami przy Osiedlu Kosmonautów?
  są tam dwa asfaltowe parkingi, na wysokości bloku 21 i 22, oraz jeden parking nazywany dzikim, na wysokości bloku 20. z wizualizacji jasno wynika, że praktycznie zniknie parking przy bloku 21. nie będzie także miejsc parkingowych przy bloku 20 oraz na zjeździe z ulicy Naramowickiej w Osiedle (pod blok 21).
  co PIM zaproponuje nam, mieszkańcom, w zamian za te miejsca? gdzie mamy postawić samochody. zlikwidowany zostanie też parking strzeżony przy Naramowickiej, na wysokości wspomnianych bloków.

  Samochody są i będą, bez względu na prowadzone prace budowlane. Mieszkańcy nie sprzedadzą nagle swoich aut i nie przesiądą się radośnie do autobusów i na rowery.

  • Też jestem tym przerażony. Będzie parkowanie po krzakach, chodnikach, śmietnikach. Tam są setki miejsc parkingowych, nikt o tym nie myśli.

 2. pytanie do PIM: w jaki sposób zostaną przeniesione miejsca parkingowe wspólnot Naramowicka 33 – 47. Po pierwsze droga wewnętrzna wraz z miejscami parkingowymi została sfinansowana przez kupujących lokale mieszkalne. Po drugie miejsca parkingowe obsługują mieszkańców, zatem likwidacja dwóch parkingów powinna w konsekwencji skutkować wybudowaniem miejsc nowych przynajmniej w tej samej ilości co obecne.
  Zapewne wydane warunki zabudowy przewidywały konkretną ilość miejsc parkingowych dla obsługi nieruchomości. Teraz przy wprowadzeniu torowiska i przystanków ilość miejsc parkingowych ulegnie zmniejszeniu. Proszę wytłumaczyć zmianę i przedstawić Państwa szczegółowy plan zabudowy i utrzymania miejsc postojowych.

 3. Brutalna prawda jest taka, że prawdopodobnie „będziecie musieli sobie jakoś poradzić”. Znikąd Wam miejsca nie wezmą, a na pewno miasto nie wstrzyma się z inwestycją z powodu… parkingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here